XI Rajd Geo-Majowy za nami!

maj 20

W tym roku w Rajdzie uczestniczyło 130 osób. Atrakcją trwającą przez cały rajd była zabawa integracyjna o nazwie „Mafia”. Każdy uczestnik otrzymał karteczkę ze zleceniem od „głowy rodziny”, które polegało na „zabiciu” wskazanej na karteczce osoby poprzez uzyskanie odpowiedzi na konkretne pytanie. Pytania były często tak zabawne, że wymagały sporej inwencji od rajdowego mafioso. Zabita osoba przekazywała swoje zlecenie mordercy. Zwycięzcą została Elżbieta Mazurek, która podczas Rajdu „zabiła” najwięcej przeciwników, bo aż 4 osoby.

Kolejnym konkursem była Geoolimpiada. Studenci zmierzyli się drużynowo z niesztampowymi konkurencjami sportowo-geodezyjnymi, takimi jak np. limbo pod łatą, zwijanie taśmy na czas, slalom między tyczkami czy rzut lotkami do dziennika niwelacyjnego. Tego samego dnia organizowany był również Geocaching. Trzy czteroosobowe grupy uzbrojone w odbiorniki GPS wyruszyły po zmroku na poszukiwanie skarbów. Musiały po drodze rozwiązać szereg zadań i zagadek, które pozwalały na uzyskanie współrzędnych następnej skrytki. Zwycięzców wyłoniono ze względu na najkrótszy czas przejścia wyznaczonej trasy.

Jeżeli chodzi o imprezy, były dwie główne. Pierwszego wieczoru odbyło się ognisko, ze wspólnym graniem i śpiewaniem. Drugiego natomiast, do Borowic na dyskotekę zawitało towarzystwo anielsko-diabelskie, konkurujące podczas licznych konkursów z nagrodami.

Należy również wspomnieć o naukowym aspekcie Rajdu. Podczas wyjścia w góry wykonano pomiary pod projekt zatytułowany: „AKTUALIZACJA SIECI SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH Z WYKORZYSTANIEM GPS I NARZĘDZI GIS” . Opracowane wyniki będą upublicznione w niedalekiej przyszłości.

Serdecznie zapraszamy na kolejny Rajd Geo-Majowy, który już za rok!


Opublikowane w kategorii: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Patroni GIS Day 2013:
Esri Polska Rektor Politechniki Wrocawskiej  Urzd Marszakowski Wojewdztwa Dolnolskiego Gwny Urzd Geodezji i Kartografii Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej Federacja Stowarzysze Naukowo-Technicznych NOT Stowarzyszenie Geodetw Polskich Stowarzyszenie Kartografw Polskich
Sponsorzy:
 Federacja Stowarzysze Naukowo-Technicznych NOT OPGK Wrocaw Stowarzyszenie Geodetw Polskich
Partnerzy:
 TPI Geotronics Leica Intergraph
Patronat medialny:
 dlaStudenta.pl ak - Miesicznik Studentw Politechniki Wrocawskiej

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress